SKIL Techniniai fenai

Puiki ergonomika ir išmaniosios funkcijos neleidžia techniniams fenams perkaisti, todėl šie įtaisai tampa puikiais jūsų partneriais. „SKIL“ techniniai fenai skirti tokiems darbams kaip dažų nuėmimas ir džiovinimas, nuo karščio susitraukiančių vamzdelių dėjimas ir (at)litavimas.

Įrankių naudojimas

Kam yra naudojamas techninis fenas?

 1. Kam yra naudojamas techninis fenas?
  Dažų pašalinimas, turbūt, yra geriausiai žinoma užduotis, kurią galima atlikti techniniu fenu. Tačiau naudodami šį įrankį jūs galite nuveikti ir daugybę kitų darbų, pavyzdžiui, lankstyti plastikinius vamzdžius, suvirinti plėveles, sulituoti vamzdžius ir atšildyti užšalusias vietas.

Tinkamos temperatūros ir oro srauto nuostatos

 1. Tinkamos temperatūros ir oro srauto nuostatos
  Priklausomai nuo kaitinimo pistoletu atliekamos užduoties, reikia nustatyti tinkamą temperatūros lygį. Taip pat svarbu nustatyti ir tinkamą oro srauto intensyvumą. Šie nustatymai turi būti atliekami atsižvelgiant į naudojamas medžiagas ir darbo spartą. Tik tinkamai suderinę temperatūros ir oro srauto nuostatas galėsite pasiekti geriausių rezultatų.
 2. Paprastai aukščiausia kaitinimo pistoleto temperatūros pakopa tinka litavimui arba užšalusiems vandentiekio vamzdžiams atitirpinti. Ją taip pat galima naudoti nuo paviršių šalinant dažus. Žemesnės temperatūros pakopos puikiai tinka dažams džiovinti ir plastikams formuoti. Visada iš pradžių pabandykite kaitinti mažiau svarbią ruošinio dalį, pradėdami nuo žemesnės temperatūros pakopos ir palaipsniui ją didinkite, kol pasieksite norimų rezultatų. Tai visuomet priklauso nuo konkrečios atliekamos užduoties. Pavyzdžiui, kaitinimo pistoletu šalindami lako ar dažų sluoksnį, pastebėsite, jog pasiekus tinkamą temperatūrą dažai suminkštėja ir ima formuotis pūslės. Tuomet dažus galima lengvai pašalinti grandykle. Jei kaitinimo pistoletu ketinate lituoti varinius vamzdžius, tinkamą temperatūros lygį galite atpažinti pagal tai, kada litavimo viela ima lydytis siūlėse.
 3. Norint pasiekti geriausių rezultatų, reikia išbandyti įvairius kaitinimo pistoleto oro srauto nustatymus. Kai lituodami ar sulydydami spausdintines plokštes norite įkaitinti tam tikrą ruošinio sritį, jūs dažniausiai pasirenkate mažo intensyvumo oro srautą. Taip elgiatės todėl, kad nenorite įkaitinti likusios paviršiaus dalies. Tačiau, kai kaitinimo pistoletą naudojate kepsninėms anglims uždegti ar nudeginti dažus nuo didelio paviršiaus ploto, veiksmingiausia naudoti didelio intensyvumo oro srautą. Bet kuriuo atveju turite pakoreguoti oro srauto intensyvumą, kai priartėjate prie trapių elementų, pavyzdžiui, šalindami dažus nuo langų rėmų.

Kam yra skirti skirtingi techninio feno antgaliai?

 1. Kam yra skirti skirtingi techninio feno antgaliai?
  Antgaliai įgalina tiksliai atlikti įvairias užduotis. Pavyzdžiui, nukreipti tiesioginį oro srautą tiksliai į reikiamą vietą ar apsaugoti nuo jo lango stiklą. Rinkoje galima įsigyti daugybę įvairių antgalių, o dažniausiai naudojamos jų rūšys yra pavaizduotos čia.
 2. 1) Redukcinis antgalis:
  Šis antgalis gali būti naudojamas daliai apdorojamo paviršiaus įkaitinti. Su juo patogu atlikti sulitavimo ir išlitavimo darbus bei lankstyti plastikinius vamzdžius. Mažo skersmens redukciniai antgaliai (Ø 9mm) naudojami su elektroninę valdymo sistemą turinčiais kaitinimo pistoletais. Šiuos įrankius galite naudoti didesnio tikslumo reikalaujančioms užduotims atlikti, pavyzdžiui, spausdinimo plokštėms suvirinti. Mažo skersmens redukciniai antgaliai taip pat naudojami su kitais priedais, tinkamais elektroninę valdymo sistemą turintiems kaitinimo pistoletams.
 3. 2) Reflektoriaus antgalis:
  Šis antgalis idealiai tinka plastikiniams vamzdžiams lankstyti, variniams vamzdžiams lituoti, jungtims aptraukti nuo karščio susitraukiančiu apvalkalu ir kitoms užduotims, kai ruošinį reikia kaitinti iš visų pusių.
 4. 3) Paviršiaus kaitinimo antgalis:
  Paviršiaus kaitinimo antgalis pučia karštą orą virš apdorojamo paviršiaus. Jis gali būti naudojamas, kai reikia labai aukštos temperatūros srauto pašalinant seną grindų dangą ar vinilinius apmušalus arba kai reikia nudeginti dažus.
 5. 4) Stiklą apsaugantis antgalis:
  Stiklą apsaugantis antgalis gali būti naudojamas, jei reikia nukreipti oro srautą ir apsaugoti stiklą, kai grandote dažus nuo lango rėmų ar kai norite suminkštinti glaistą.
 6. 5) Plyšinis antgalis:
  Plyšinis antgalis tvirtinamas prie mažo skersmens redukcinio antgalio. Šis derinys puikiai tinka PVC linoleumui suvirinti. Svarbu atminti, kad šis antgalis gali būti naudojamas tik su elektroninę valdymo sistemą turinčiais kaitinimo pistoletais.
 7. 6) Suvirinimo antgalis:
  Suvirinimo antgalis taip pat tvirtinamas prie mažo skersmens redukcinio antgalio. Jei norite suvirinti plastikines dalis, per antgalį turite perverti atitinkamos medžiagos suvirinimo strypelius. Tada strypeliai lydosi suvirinimo siūlėje. Svarbu atminti, kad šis antgalis gali būti naudojamas tik su elektroninę valdymo sistemą turinčiais kaitinimo pistoletais.

Apsauga nuo perkrovos

 1. Apsauga nuo perkrovos

  Dažniausiai apie tokius dalykus per daug negalvojate, tačiau svarbu atsiminti, kad kaitinimo pistoletai gali greitai perkaisti. Karštis atsispindi nuo ruošinio paviršiaus ir yra nukreipiamas atgal link prietaiso. Laimei, daugelis kaitinimo pistoletų yra apsaugoti nuo šio pavojaus, priešingu atveju jie perkaistų anksčiau, nei jūs suprastumėte, kas vyksta, ir tiesiog sugestų.

  Daugelyje kaitinimo pistoletų įtaisyta šiluminė apsauga, dar vadinama nuolatinės temperatūros kontrolės sistema. Šis mechanizmas kontroliuoja didžiausią temperatūrą, išjungdamas pagrindinį kaitinamąjį elementą, jei prietaisas per daug įkaista, o ventiliatorius veikia toliau ir aušina variklį. Kai tik pasiekiama įprastinė temperatūra, kaitinimo elementas vėl automatiškai įsijungia. Svarbiausia, kad visas šis procesas vyksta nepastebimai, todėl jūs visą savo dėmesį galite skirti darbui.

  Kai kurie kaitinimo pistoletai turi elektroninę valdymo sistemą, užtikrinančią pastovią temperatūrą. Ši apsaugos nuo perkaitimo sistema valdoma automatiškai, todėl Jūs galite naudoti netgi mažesnio skersmens antgalius, skirtus įvairiems sulitavimo, išlitavimo ir suvirinimo darbams. Elektroninė valdymo sistema nepastebimai kontroliuoja didžiausią temperatūrą, automatiškai ją sumažindama, kai prietaisas pernelyg įkaista.

Kaip naudoti kaitinimo pistoletą?

 1. Kaip naudoti kaitinimo pistoletą?
  Kaitinimo pistoletas puikiai tinka daugybei meistravimo užduočių atlikti. Pažiūrėkite šį vaizdo įrašą, kad susipažintumėte su pagrindinėmis instrukcijomis. „SKIL“ padeda!

Kaip naudoti kaitinimo pistoletą plastikams suvirinti?

 1. Kaip naudoti kaitinimo pistoletą plastikams suvirinti?
  Plastikinių vamzdžių suvirinimas yra viena iš daugybės užduočių, kurias galiet atlikti naudodami kaitinimo pistoletą. „SKIL“ Jums parodys, kaip suvirinti plastikinę čiuožynę, naudojant virinimo strypelius. Pažiūrėkite vaizdo įrašą, kad daugiau sužinotumėte apie plastikų suvirinimą kaitinimo pistoletu!

Kaip naudoti kaitinimo pistoletą PVC brezentui suvirinti?

 1. Kaip naudoti kaitinimo pistoletą PVC brezentui suvirinti?
  Naudojant tinkamus priedus, kaitinimo pistoletas puikiai tinka PVC brezentui suvirinti. Jums tereikia žinoti, kaip tai daroma. Pažiūrėkite mūsų vaizdo įrašą, kad daugiau sužinotumėte apie PVC brezento suvirinimą. „SKIL“ padeda!

Kaip naudoti kaitinimo pistoletą jungtims aptraukti izoliaciniu vamzdeliu?

 1. Kaip naudoti kaitinimo pistoletą jungtims aptraukti izoliaciniu vamzdeliu?
  Laidų izoliaciniam apvalkalui sutaisyti ar sujungimo vietoms izoliuoti galite naudoti nuo karščio susitraukiantį vamzdelį. Orapūtė yra idealiai tinkamas įrankis šiems darbams atlikti. Pasirinkite tokį nuo karščio susitraukiantį vamzdelį, kuris atitiktų ruošinio skersmenį. Nepamirškite sulygiuoti vamzdelį sujungimo centre ir pakaitinti jį iš visų pusių. Pažiūrėkite vaizdo įrašą ir sužinokite daugiau.

Kaip naudoti kaitinimo pistoletą variniams vamzdžiams sulituoti?

 1. Kaip naudoti kaitinimo pistoletą variniams vamzdžiams sulituoti?
  Greta kitų įvairiausių meistravimo užduočių, orapūtę labai patogu naudoti ir variniams vamzdžiams lituoti. Ji labiausiai tinka darbams su minkštu lydmetaliu, kurio lydymosi temperatūra nesiekia 400 °C. Prieš lituodami turite kruopščiai nuvalyti ir rūpestingai sujungti ruošinius, tačiau pačią litavimo užduotį nesudėtingai atliksite patys. Pažiūrėkite „SKIL“ vaizdo įrašą, kaip naudojantis orapūte sulituoti varinius vamzdžius.

Kaip naudoti kaitinimo pistoletą lydmetaliui šalinti?

 1. Kaip naudoti kaitinimo pistoletą lydmetaliui šalinti?
  Jei norite pakeisti sulituotą varinį vamzdį ar jungtį, pirmiausia reikia išardyti sulituotą detalę. „SKIL“ Jums parodys, kaip naudoti kaitinimo pistoletą lydmetalio šalinimo darbams. Pažiūrėkite vaizdo įrašą, kad daugiau sužinotumėte apie lydmetalio šalinimą kaitinimo pistoletu.

Kaip naudoti kaitinimo pistoletą linoleumui ir vinilinei grindų dangai pašalinti?

 1. Kaip naudoti kaitinimo pistoletą linoleumui ir vinilinei grindų dangai pašalinti?
  Kaitinimo pistoletas yra universalus įrankis, puikiai tinkantis linoleumui ir vinilinei grindų dangai pašalinti. „SKIL“ Jums parodys, kaip tai padaryti. Pažiūrėkite vaizdo įrašą, kad sužinotumėte, kaip pašalinti grindų dangą, naudojant kaitinimo pistoletą.

Kaip naudoti kaitinimo pistoletą dažams nuo lango rėmo pašalinti?

 1. Kaip naudoti kaitinimo pistoletą dažams nuo lango rėmo pašalinti?
  Orapūtę galima naudoti prie pat stiklo - tereikia pasirinkti tinkamą priedą. Atlikdami tokius darbus, visuomet naudokite apsauginį antgalį stiklui apsaugoti. „SKIL“ pataria, kaip naudojantis orapūte pašalinti dažus nuo lango rėmo. Pažiūrėkite vaizdo įrašą ir sužinokite daugiau! 

Pažingsnės instrukcijos ir meistravimo patarimai