SKIL Obliai

„SKIL“, turinti didelę patirtį medienos apdirbimo įrankių srityje, sukūrė didelį pasirinkimą galingų ir patikimų oblių, kad galėtumėte obliuoti paviršius, dailinti kampus ir daryti drožinius.

Įrankių naudojimas

Kam yra naudojamas elektrinis oblius?

 1. How to use an electric planer?

 2. 1) Paviršių obliavimas
 3. 2) Briaunų nusklembimas
 4. 3) Užkaitų išpjovimas

Kaip apsaugoti peilių ašmenis nuo per greito atšipimo?

 1. Kaip apsaugoti peilių ašmenis nuo per greito atšipimo?
  Nors dauguma obliaus peilių yra apverčiami ir gali būti naudojamos abi jų pusės, vis tiek derėtų pasirūpinti, kad jie kuo ilgiau išliktų aštrūs.
 2. Prieš pradedant darbą iš apdirbamo ruošinio būtina pašalinti visus varžtus, vinis ir kitus objektus. Tai svarbu atlikti ne tik dėl saugumo, bet ir siekiant apsaugoti peilius nuo pažeidimų. Prieš pradėdami obliuoti įsitikinkite, kad apdirbamame paviršiuje nėra kliūčių, už kurių gali užkliūti peiliai, ir pašalinkite įrankyje įstrigusias medienos atplaišas.
 3. Taip pat rekomenduojame prieš padedant elektrinį oblių palaukti, kol peiliai visiškai sustos. Besisukantys peiliai gali paliesti paviršių, todėl galima ne tik prarasti įrankio kontrolę, bet ir sugadinti peilius bei ruošinį.
 4. Dar vienas patarimas: patikrinkite, ar elektrinis oblius, kurį ruošiatės pirkti, turi atraminę kojelę. Ji apsaugo ir oblių, ir ruošinį, kai baigę darbą padedate įrankį.
 5. Beje, atšipusius peilius rekomenduotina pakeisti kuo skubiau. Pažiūrėkite vaizdo įrašą, kuriame rodoma, kaip tai padaryti.

Kuo skiriasi HSS ir TCT (dar vadinami HM) obliaus peiliai?

 1. Kuo skiriasi HSS ir TCT (dar vadinami HM) obliaus peiliai?
  HSS, arba greitapjovio plieno, obliaus peiliai yra aštresni, todėl įgalina pasiekti kokybiškesnių obliavimo rezultatų. TCT (su volframo karbido plokštelėmis) peiliai, dar vadinami HM (kietlydinio) peiliais yra ne tokie aštrūs. Jais nuobliuotų paviršių kokybė yra kiek žemesnė, nei naudojant HSS peilius, bet rezultatai vis tiek yra labai geri. TCT peilių privalumas yra tai, kad jie išlieka aštrūs net iki 5 kartų ilgiau.

Kaip pakeisti elektrinio obliaus peilius?

 1. Kaip pakeisti elektrinio obliaus peilius?

Pažingsnės instrukcijos ir meistravimo patarimai