Istorija

Kaip visa tai prasidėjo...

1921

Viskas prasidėjo 1921 m., kai išradėjas Edmondas Michelis kartą stovėjo cukrinių švendrių lauke Luizianos valstijoje, Amerikoje. Čia jis pamatė darbininkus, kurie naudojo mačetes tam, kad rankiniu būdu nukirstų storus, kietus cukrašvendrių stiebus. Tai buvo sunkus, varginantis darbas. Tai pamatęs, Michelis pagalvojo, jog šį darbą būtų galima atlikti lengvesniu būdu. Ši mintis vėliau atvedė iki Skil korporacijos įkūrimo.

Vėliau, savo dirbtuvėse Naujajame Orleane, jis sugalvojo mechanizuoti mačetę. Bet tam, kad sukurti šia idėja paremtą veikiantį prietaisą, reikėjo kažkaip priversti peilį suktis. Neilgai trukus jis ėmė tobulinti savo pirminę idėją ir 1923 m. sukūrė pirmąjį pasaulyje elektrinį rankinį pjūklą. Naujojo Orleano laikraštis aprašė jo išradimą trumpame straipsnyje.

Žemės ūkio vystytojas Joseph W. Sullivan perskaitė šį straipsnį keliaudamas iš Mineapolio į Floridą. Jam ši idėja pasirodė puiki ir jis nuvyko tiesiai į Naująjį Orleaną ieškoti Edmondo Michelio.

1924

Toliau tobulinant elektrinį rankinį pjūklą 1924 m. Edmondas Michelis ir Joseph’as W. Sullivan įkūrė įmonę ‘The Michel Electric Handsaw Company’. Savo revoliucingą gaminį jie pavadino ‘Skilsaw’.

1926

Edmondas Michelis norėjo užsiimti tuo, kas jam labiausiai patiko: išradinėti daiktus. Taigi jis paliko kompaniją 1926 m.. Tais pačiais metais pavadinimas ‘The Michel Electric Handsaw Company’ buvo pakeistas į ‘SKILSAW Incorporated’. Ir iki metų pabaigos jau buvo pagaminta 2,000 diskinių pjūklų.

1928

Tais metais aliuminio liejinys buvo pirmą kartą panaudotas elektrinių įrankių gamyboje. SKIL kompanija viena pirmųjų pradėjo naudoti aliuminį, dėl kurio įrankiai tapo lengvesni ir tvirtesni. Tuo pat metu buvo įdiegta ir keletas saugos patobulinimų. 1928 m. buvo sukurtas pirmasis nešiojamas elektrinis diskinis pjūklas, kuris vadinosi ‘Model E’.

1934

Keletą metų prekiavę tik diskiniais pjūklais,1934 m. SKIL pristatė rinkai pirmuosius savo gamybos elektrinius gręžtuvus.

1936

1936 m. SKIL sukūrė draudimo ir pensijų schemą savo darbuotojams. Tai buvo labai progresyvi iniciatyva tuo metu, kai darbo vietų trūko ir kompanijos nesuteikdavo jokių papildomų pašalpų savo darbuotojams.

1937

Diskinio pjūklo modelis ‘Model 77’, kuris vėliau tapo SKIL kertiniu gaminiu, pirmą kartą buvo pagamintas 1937 m. Šis įrankis buvo tvirtas ir patikimas, todėl netrukus tapo standartiniu prietaisu pramonėje. Prekybininkai vadino jį geriausiu nešiojamu elektriniu pjūklu, kokį tuo metu buvo galima įsigyti.

1947

SKIL gaminių asortimentas toliau buvo plečiamas tokiais įrankiais, kaip elektriniai suktuvai, smūginiai veržliasukiai, elektriniai gręžtuvai ir perforatoriai, šlifavimo mašinos, gyvatvorių žirklės, įvairių rūšių diskiniai pjūklai, atsirado plati priedų programa!

1952

Kompanijos pavadinimas ‘SKILSAW Incorporated’ buvo pakeistas į ‘Skil Corporation’, atspindint didelę gaminių įvairovę ir šimtus rinkai pateikiamų modelių. Pavadinimas ‘SKILSAW’ buvo registruotas kaip kompanijos prekinis ženklas.

1961

Dėl teigiamų eksporto rezultatų SKIL nusprendė įkurti savo nuosavą organizaciją Europoje, taigi 1961 m. Bredoje (Olandija) buvo atidaryta Skil Nederland N.V. įmonė. Jos vykdančiuoju direktoriumi buvo paskirtas John W. Sullivan, kompanijos įkūrėjo Joseph’o Sullivan’o anūkas. Iki metų pabaigos SKIL išplėtojo savo veiklą per prekybinius biurus, įkurtus visoje Europoje. Centras Bredoje tapo pagrindiniu Europos regiono biuru, aptarnaujančiu visą žemyno rinką.

1966

Bolton Sullivan, vieno iš kompanijos įkūrėjų Joseph Sullivan sūnus, aplankė pagrindinę SKIL būstinę Bredoje. 1966 m. buvo pagamintas 10-milijoninis SKIL elektrinis įrankis.

1996

1996 m. SKIL kompaniją įsigijo Robert Bosch GmbH.

2008

SKIL Europe pristatė ‘SKIL Masters’ gaminių seriją. Tai reiškė, jog greta mėgėjiškam darbui skirtų įrankių SKIL Europe nuo to laiko taip pat siūlo ir profesionalams skirtų įrankių asortimentą.

2011

Europos rinkai iš naujo buvo pristatyti SKIL sodo priežiūros įrankiai. Tai – platus sodo priežiūros gaminių asortimentas su įdiegta unikalia SKIL sistema ‘Easy Storage System’, kuri leidžia patogiai laikyti įrankius taupant sandėliavimui skirtą vietą.

2017

2017 m. „SKIL“ kompaniją įsigijo įmonė „Chervon (HK) Ltd“.„Chervon“ misija – nuosekliai kurti inovatyvius gaminius – puikiai dera su veikla, į kurią koncentruojasi „SKIL“, vystydama nebrangius ir paprastus naudoti išmanius gaminius.