Skip to content

Nikelio kadmis (NiCd)

  1. Pagrindiniai akumuliatorių technologijų skirtumai

  2. Ličio jonų akumuliatorius (Li-Ion)

    Šie akumuliatoriai pasižymi gerokai didesniu ""energijos tankiu"", nei NiCd ir NiMH akumuliatoriai, todėl jie yra žymiai mažesni ir lengvesni esant tai pačiai veikimo trukmei. Taip pat jų savaiminio išsikrovimo laipsnis yra gerokai žemesnis, todėl šie akumuliatoriai taip greitai neišsikrauna patys savaime, kai yra nenenaudojami. Akumuliatorius galima įkrauti bet kada, net ir tuomet, kai jie nėra išsikrovę, ir tai neįtakoja jų talpos savybių. Taip pat ličio jonų akumuliatoriai yra mažiau kenksmingi aplinkai, nei kitų rūšių akumuliatoriai. Ličio jonų technologija turi aiškių pranašumų, bet kartu yra ir brangesnė, lyginant su NiCd ir NIMH akumuliatoriais. Medžiagos, naudojamos šiuose akumuliatoriuose, yra mažiau kenksmingos aplinkai, nei tos, kurios naudojamos NiCd akumuliatoriuose, tačiau ir šiuos akumuliatorius reikia atsakingai perdirbti.
  3. Nikelio metalo hidridas (NiMH)

    Šie akumuliatoriai pasižymi didesniu ""energijos tankiu"", nei NiCd, t.y. Jūs galite ilgiau dirbti tol, kol reikės vėl juos įkrauti. Kaip ir NiCd akumuliatorių atveju, NiMH akumuliatorius galima įkrauti tik tuomet, kai jie yra išsikrovę (tušti). Tačiau tais atvejai, kai juos įkrausite anksčiau, jie praras mažiau talpos (naudojimo trukmės iki kito įkrovimo), lyginant su NiCd akumuliatoriais. NiMH akumuliatoriai pasižymi didžiausiu savaiminio išsikrovimo lygiu, t.y. jie sparčiai išsikrauna savaime net ir tuomet, kai yra nenaudojami. Prieš sandėliuojant NiMH akumuliatorius reikia įkrauti. Medžiagos, naudojamos šiuose akumuliatoriuose, yra mažiau kenksmingos aplinkai, nei tos, kurios naudojamos NiCd akumuliatoriuose, tačiau ir šiuos akumuliatorius reikia atsakingai perdirbti.
  4. Nikelio kadmis (NiCd)

    Ilgas tarnavimo laikas, jei baterija yra gerai prižiūrima. NiCd akumuliatorius galima įkrauti tik tuomet, kai jie išsikrovę (tušti), priešingu atveju jie praranda savo talpą! (tai reiškia trumpesnę naudojimo trukmę iki kito įkrovimo). Tai patvariausia ir patikimiausia akumuliatorių rūšis, ypač dirbant karštyje ir šaltame ore. Jie suteikia daugiausiai galios, kai jos reikia, pavyzdžiui, prietaisui pradedant veikti ar atliekant sunkias užduotis. NiCd akumuliatoriai pasižymi dideliu savaiminio išsikrovimo lygiu, t.y. jie savaime išsikrauna net ir tuomet, kai yra nenaudojami. Prieš sandėliuojant NiCd akumuliatorius reikia įkrauti. Kadmis yra kenksminga aplinkai medžiaga, akumuliatorius reikia atsakingai perdirbti.