Šlifuokliai

 1. Kokį šlifuoklį naudoti konkrečiai šlifavimo užduočiai?

 2. = Šlifuojamos medžiagos sluoksnio šalinimo našumas
  = Didelių plotų šlifavimas
  = Kampų ir briaunų šlifavimas
  = Išgaubtų paviršių šlifavimas
  = Šlifavimas sunkiai pasiekiamose vietose
 3. 1) Vibracinis šlifuoklis

  Glotniajam šlifavimui skirtas šlifuoklis su stačiakampiu šlifuojamuoju padu. Tinka glotniam didelių paviršiaus plotų baigiamajam šlifavimui, taigi šį prietaisą galite rinktis tuomet, kai nereikia nušlifuoti ištiso dažų ar lako sluoksnio.
 4. 2) Trikampis šlifuoklis

  Glotniajam šlifavimui skirtas šlifuoklis su nedideliu, trikampiu šlifuojamuoju padu. Tinka glotniam kampų ir briaunų baigiamajam šlifavimui.
 5. 3) Daugiafunkcis šlifuoklis

  Glotniajam šlifavimui skirtas šlifuoklis su "lygintuvo formos" šlifuojamuoju padu. Tinka tiek dideliems paviršiaus plotams, tiek ir kampams šlifuoti. Prie kai kurių daugiafunkcių šlifuoklių pritaisę papildomus šlifavimo priedėlius, galite šlifuoti profiliuotus paviršius ir kitas sunkiai pasiekiamas vietas.
 6. 4) Ekscentrinis šlifuoklis

  Glotniam šlifavimui skirtas šlifuoklis su apskritu šlifuojamuoju padu. Tinka tiek glotniam šlifavimui, tiek ir storesnio medžiagos sluoksnio pašalinimui, apdirbant didelius paviršiaus plotus. Ypatingas šių šlifuoklių privalumas yra galimybė šlifuoti išgaubtus paviršius.
 7. 5) Juostinis šlifuoklis

  Šlifuoklis, skirtas greitam storo medžiagos sluoksnio pašalinimui, ypač tinkamas tuomet, kai reikia visiškai pašalinti dažų ir lako sluoksnius.